Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Białystok

Druga edycja akcji „Łowiectwo – czynna ochrona zwierząt i ptaków” 28.05.2021

Druga edycja akcji ,,Łowiectwo – czynna ochrona zwierząt i ptaków” zainicjowana przez ZO PZŁ w Białymstoku miała miejsce na terenie koła łowieckiego ,,Głuszec”, 28 maja 2021 roku. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem akcji jest Andrzej Lenczewski, rolnik i myśliwy, członek Zarządu ZO PZŁ w Białymstoku. W tym roku zaangażowały się też Komisja Hodowlana i Komisja Kynologiczna przy białostockim Zarządzie Okręgowym a nad całością czuwał łowczy okręgowy, Dariusz Krasowski. Na nadnarwiańskich łąkach zebrali się myśliwi z koła łowieckiego ,,Głuszec” Białystok, ,,Leśnik” przy RDLP w Białymstoku, „Słonka” Katrynka, ,,Sokół” Supraśl, ,,Mały Orlik” Juchnowiec, ,,Łabędź” Narew, byli także rolnicy – właściciele łąk ze sprzętem a także psy płoszące. Udział w akcji brali również, redaktor naczelny Łowca Polskiego kol. Bartosz Marzec i kol. Rafał Łapiński – fotograf ŁP.
Przeszukano kilkanaście hektarów łąk, które w tym dniu miały być koszone. Znaleziono kilka lęgów ptaków i koźlę sarny, co dowodzi celowości przedsięwzięcia. Miejsca te oznaczono tablicami. Innym ważnym argumentem przemawiającym za kontynuacją akcji jest zwiększenie świadomości rolników, popularyzację sposobu koszenia łąk metodą ,,od środka”, a także zacieśnianie współpracy myśliwych i rolników, na czym korzystają i myśliwi, i rolnicy a najbardziej przyroda.

Darz Bór!

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱