Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Białystok

Myśliwska Paczka dla byłego nemroda

Koło Łowieckie „Cietrzew” w Gródku już od kilku lat aktywnie uczestniczy w akcjach „Myśliwskiej paczki” i „Szlachetnej paczki”. W tym roku nasze świąteczne wsparcie i pomoc trafiła do byłego myśliwego Koła – Jana Karpiuka ze Straszewa. 81-letni nemrod był strażnikiem łowieckim i aktywnym myśliwym Koła w latach 70 i 80. Aktualnie zaś samotnie mieszka w skromnym domu położonym na skraju knyszyńskiej puszczy, w jednym z obwodów Koła.
W ramach zainicjonowanej przez ZG PZŁ akcji „Myśliwska Paczka”, Zarząd KŁ „Cietrzew” w Gródku postanowił ufundować naszemu Koledze nową lodówkę, sprzęty i przedmioty gospodarstwa domowego (nowe garnki, kubki, stolnica, noże), środki do zachowania czystości oraz artykuły spożywcze. Do tej inicjatywy przyłączył się także ZO PZŁ w Białymstoku.
Przekazanie „Paczki” miało miejsce 12 grudnia br. Nasze prezenty mocno wzruszyły Kolegę Janka, a w trakcie spotkania nie zabrakowało wspomnień ze wspólnych łowów i spotkań w kniei.

od lewej: Andrzej Hołownia – Prezes KŁ „Cietrzew” w Gródku, Jan Karpiuk – obdarowany myśliwy, Mieczysław Łapuć – członek Zarządu ZO PZŁ w Białymstoku
Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱