Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Białystok

Myśliwi dzieciom

IMG 20200915 WA0006

      22 lutego 2020 roku białostocki okręg PZŁ zorganizował pierwszy Myśliwski Bal Karnawałowy, podczas którego członkowie Komisji Kultury Łowieckiej pokazali uczestnikom balu, że łowiectwo to nie tylko polowanie i wspaniała dziczyzna, ale przede wszystkim niezwykłe przeżycia towarzyszące myśliwemu podczas pobytu w kniei, które często są inspiracją do napisania wiersza czy uwieczniania go na zdjęciu czy obrazie.

     Właśnie dzięki tej malarskiej pasji Piotra Lewińskiego, myśliwego, pracownika Straży Leśnej Nadleśnictwa Dojlidy oraz członka Komisji Kultury powstał jeden z obrazów Piotra –             „ Żurawie” , który postanowił oddać na licytację uzyskując za obraz  1000 zł.  Szczęśliwym nabywcą „Żurawi” został Kolega Tomek z Koła Łowieckiego „Boruta”, a uzyskaną kwotę autor obrazu postanowił przekazać na cele charytatywne do Hospicjum dla dzieci w Białymstoku.
Kilka dni temu kwota 1000 zł wylicytowana na Balu Myśliwskim została uroczyście przekazana przedstawicielkom Fundacji Pomóż Im z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Alicja Milewska

Na zdjęciu ( od prawej): Dariusz Krasowski – Łowczy Okręgowy PZŁ w Białymstoku, przedstawicielki Fundacji Pomóż Im z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i Grzegorz Dworakowski – wice przewodniczący Komisji Kultury podczas wręczenia czeku.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱