Myśliwi z pomocą Ukrainie

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku zwraca się z apelem o włączenie się wszystkich kół łowieckich oraz indywidualnych myśliwych w akcję wsparcia mieszkańców Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie.

Po przeprowadzeniu rozpoznania co do najpilniejszych potrzeb, zdecydowaliśmy się ogłosić zbiórkę pieniędzy na zakup zestawów jednorazowych narzędzi i wyposażenia chirurgicznego do operowania rannych.

Mając na uwadze, że są to przedmioty drogie, postanowiliśmy dokonać zakupu wspólnie z Zarządami Okręgowymi PZŁ w Suwałkach i Łomży, aby zwiększyć ilość zakupionego sprzętu.

Prosimy o wpłatę pieniędzy na konto ZO PZŁ w Białymstoku z tytułem „Pomoc Ukrainie”.

Podajemy numer rachunku bankowego:

36 2030 0045 1110 0000 0071 7160

 

Jednocześnie informujemy, że wspólnie z Ekologicznym Forum Młodzieży prowadzona jest zbiórka darów, które otrzymają nasi wschodni Koledzy.

W ramach pomocy rzeczowej prosimy głównie o przekazywanie niezniszczonych ubrań w kolorze zielonym lub moro (kurtki, spodnie, bielizna termiczna, czapki, rękawice, skarpety, obuwie terenowe) do tego włączamy żywność w postaci konserw i suchego prowiantu, telefony analogowe starego typu (nie smartfony!), najlepiej z ładowarkami oraz produkty lecznicze tj. bandaże, kompresy, płyny dezynfekcyjne, woda utleniona, itp. Dary należy dostarczyć do najbliższego nadleśnictwa, skąd trafią jednym transportem na granicę z Ukrainą.

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór

Dariusz Krasowski

Łowczy Okręgowy

Pomoc Ukrainie – apel ZG PZŁ

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp