Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Białystok

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Podczas łagodnych zim zwierzęta radzą sobie same. Natomiast mroźna i śnieżna zima, jaką mamy obecnie to bardzo trudny okres dla dzikich zwierząt. Dlatego w tak ekstremalnych warunkach zwierzętom po prostu trzeba pomóc. Z inicjatywy myśliwych i w porozumieniu z leśnikami taką akcję pomocy zorganizowano w niedzielne przedpołudnie, 7 lutego 2021 roku w Nadleśnictwie Waliły, na terenie koła łowieckiego ,,Podmuch” Białystok i ,,Cietrzew” Gródek. Dokarmiano kuropatwy i bażanty na podsypach a także zwierzynę grubą przy paśnikach. Ciężkim sprzętem udrożniono drogi do paśników i lizawek oraz poletek żerowych zwierząt.
W akcję zaangażował się Zarząd Okręgowy PZŁ Białystok w osobie łowczego okręgowego, Dariusza Krasowskiego i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku w osobie dyrektora regionalnego Andrzeja Józefa Nowaka, a także myśliwi z wyżej wymienionych kół łowieckich i leśnicy z Nadleśnictwa Waliły. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w niedzielną akcję dokarmiania zwierzyny i wszystkim myśliwym z innych kół łowieckich przy Zarządzie Okręgowym w Białymstoku, którzy we własnych kołach i własnymi siłami pomagają zwierzynie przetrwać ciężką zimę.
Za niedzielną akcję szczególne podziękowania należą się:
Andrzejowi Lenczewskiemu – członkowi ZO PZŁ w Białymstoku, Robertowi Cierechowi – przewodniczącemu Komisji Hodowlanej przy ZO PZŁ w Białymstoku, Dariuszowi Mytychowi – nadleśniczemu Nadleśnictwa Waliły, Markowi Bućko – prezesowi koła łowieckiego ,,Podmuch” Białystok, Andrzejowi Hołowni – prezesowi koła łowieckiego ,,Cietrzew” Gródek.
Darz Bór
Maria Grzywińska

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱