Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej 2021 relacja

Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej 2021 relacja

Po raz czternasty Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku we współpracy z Gminą Czarna Białostocka oraz Nadleśnictwem Czarna Białostocka organizował w dniach 11-12 września 2021 r. ,,Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”. W pierwszym dniu, zgodnie z coroczną tradycją w godzinach przedpołudniowych odbyły się zawody w strzelectwie myśliwskim. W klasie powszechnej na najwyższym podium uplasował się Karol Bajda,  a w klasie mistrzowskiej Marcin Szymczuk.

W godzinach popołudniowych w sali restauracji ,,Dworek na skraju puszczy” w Czarnej Białostockiej miało miejsce Międzynarodowe Seminarium Naukowe pod tytułem ,,Las i myślistwo w muzycznej twórczości Krzysztofa Kadlca”. Autor zaprezentował swój muzyczny dorobek omawiając i ubarwiając muzyką. Wśród prelegentów ciekawe wystąpienie, nie związane tematycznie z muzyką myśliwską miał Dariusz Piszczatowski, członek Komisji Promocji przy ZO PZŁ w Białymstoku. Przedstawił on inne spojrzenie na promocję łowiectwa, za co został nagrodzony brawami. Drugi dzień spotkań rozpoczęto mszą w kościele pw. Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej z udziałem pocztów sztandarowych   i oprawą myśliwską, a dalsza część Spotkań miała miejsce nad zalewem ,,Czapielówka”.

Był III bieg ,,Hubertusa”, stoisko ZO PZŁ w Białymstoku z grami i  konkursami dla dzieci, stoisko łucznicze, gdzie swoje umiejętności mogli sprawdzić dorośli i dzieci, stoiska Lasów Państwowych, Policji i wiele innych atrakcji. Na scenie była prezentacja i pokaz pracy psów myśliwskich, pokazy sokolników, była muzyka myśliwska w wykonaniu zespołu Krzysztofa Kadlca i koncert Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka. Jednakże  najważniejszym wydarzeniem tego dnia była POMOC potrzebującym.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku przekazał Fundacji ,,Pomóż im” Białostockie Hospicjum dla dzieci czek o wartości 1810 zł – środki zebrane podczas okręgowych zawodów strzeleckich.

Koło Łowieckie ,,Głuszec” w Białymstoku przekazało tej samej Fundacji czek o wartości 1800 zł, zaś Fundacji Hospicjum im. Proroka Eliasza czek o wartości 2000 zł – środki zebrane podczas licytacji noża myśliwskiego. Szczęśliwym zwycięzcą licytacji był członek tego koła Tomasz Danowski.

Tegoroczne Spotkania Hubertowskie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do zobaczenia za rok

Darz Bór