Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Białystok

Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej 2021 relacja

Po raz czternasty Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku we współpracy z Gminą Czarna Białostocka oraz Nadleśnictwem Czarna Białostocka organizował w dniach 11-12 września 2021 r. ,,Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”. W pierwszym dniu, zgodnie z coroczną tradycją w godzinach przedpołudniowych odbyły się zawody w strzelectwie myśliwskim. W klasie powszechnej na najwyższym podium uplasował się Karol Bajda,  a w klasie mistrzowskiej Marcin Szymczuk.

W godzinach popołudniowych w sali restauracji ,,Dworek na skraju puszczy” w Czarnej Białostockiej miało miejsce Międzynarodowe Seminarium Naukowe pod tytułem ,,Las i myślistwo w muzycznej twórczości Krzysztofa Kadlca”. Autor zaprezentował swój muzyczny dorobek omawiając i ubarwiając muzyką. Wśród prelegentów ciekawe wystąpienie, nie związane tematycznie z muzyką myśliwską miał Dariusz Piszczatowski, członek Komisji Promocji przy ZO PZŁ w Białymstoku. Przedstawił on inne spojrzenie na promocję łowiectwa, za co został nagrodzony brawami. Drugi dzień spotkań rozpoczęto mszą w kościele pw. Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej z udziałem pocztów sztandarowych   i oprawą myśliwską, a dalsza część Spotkań miała miejsce nad zalewem ,,Czapielówka”.

Był III bieg ,,Hubertusa”, stoisko ZO PZŁ w Białymstoku z grami i  konkursami dla dzieci, stoisko łucznicze, gdzie swoje umiejętności mogli sprawdzić dorośli i dzieci, stoiska Lasów Państwowych, Policji i wiele innych atrakcji. Na scenie była prezentacja i pokaz pracy psów myśliwskich, pokazy sokolników, była muzyka myśliwska w wykonaniu zespołu Krzysztofa Kadlca i koncert Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka. Jednakże  najważniejszym wydarzeniem tego dnia była POMOC potrzebującym.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku przekazał Fundacji ,,Pomóż im” Białostockie Hospicjum dla dzieci czek o wartości 1810 zł – środki zebrane podczas okręgowych zawodów strzeleckich.

Koło Łowieckie ,,Głuszec” w Białymstoku przekazało tej samej Fundacji czek o wartości 1800 zł, zaś Fundacji Hospicjum im. Proroka Eliasza czek o wartości 2000 zł – środki zebrane podczas licytacji noża myśliwskiego. Szczęśliwym zwycięzcą licytacji był członek tego koła Tomasz Danowski.

Tegoroczne Spotkania Hubertowskie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Do zobaczenia za rok

Darz Bór

    

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱